Yükleniyor

Ankara Araç Kiralama

Ankara’dan araç kiralamak istiyorum?

Sizlere Ankara araç kiralama hizmetleri için cazip ödeme planları ve geniş bir araç filosundan seçim yapma imkanı sunuyoruz. Hızlı ve kolay bir şekilde araç kiralama işlemlerini tamamlayabilir ve aracınızı size çok yakın bir noktadan teslim alabilirsiniz. Uzun süreli ve günlük olarak araç kiralama hizmetlerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Şehir dışından geliyorsanız Ankara’da araç kiralayabileceğiniz konumlar; Ankara Garı, YHT Tren Garı, Esenboğa Havalimanı, Ankara Otogarı (AŞTİ)’dir. Ayrıca ofislerimiz bu bölgelere çok yakın olup bizden araç kiralama yaptığınız takdirde aracınızı siz Ankara’ya varmadan 15-30dk önceden hazır olarak size teslim edilmesi için bekletiyoruz.

Ankara'da araç kiralama yapmak istiyorsanız sadece bizi aramanız yeterli olacaktır.

Ankara Otogar Araç Kiralama

Ankara YHT Araç Kiralama

Esenboğa Araç Kiralama

Ankara’ya nasıl gidebilirim?

Ankara’ya gitmek için tercih edeceğiniz ulaşım aracı Türkiye’nin hangi şehrinden gideceğinize göre değişir. İç Anadolu Bölgesi’ndeyseniz özel aracınızla veya şehirlerarası otobüs ile kısa sürede Ankara’ya varabilirsiniz. Özel araç ile 5,5 saat süren İstanbul-Ankara arası yolculuk, Pendik Tren İstasyonu’ndan kalkan yüksek hızlı tren ile 4 saate inmiştir. Eskişehir’den yine YHT ile 1,5 saatte Ankara’ya varmak mümkündür. Türkiye’nin başka bölgelerinden Ankara’ya gelecek olanlar için uçak ile seyahat süre bakımından en iyi seçenektir. Yurtdışından gelen turistlerin ise bulundukları şehre göre İstanbul aktarmalı uçuş yapmaları gerekebilmektedir.

Ankara’da nerede kalabilirim?

Ankara bir çok konaklama seçeneğini sizlere sunmaktadır. Başkent olması sebebiyle dünyanın her yerinden diplomat ve devlet başkanlarına ev sahipliği yapan Ankara; bir çok lüks otel, uygun hoteller, pansiyonlar, misafir evleri mevcuttur. Şehrin en önemli semtleri olan Çankaya, Ulus ve Kızılay konaklama için tercih edebileceğiniz merkezi yerlerdir. Merkezden uzak yerler fiyat olarak uygun olsalar bile ulaşım olarak size sıkıntı çıkarabilir. Eğer bir yoksa ve araç kiralamamışsanız merkezi yelerde konaklamanızı tavsiye ediyoruz.

Ankara’da ne nerede yenir?

İç Anadolu mutfağının en güzel örneklerini görebileceğiniz Ankara'da ne yenilir. İşte size önerilebileceğimiz bazı yemekler; saç kavurma, kebap, Ankara döneri, Ankara Kurusu bunlardan bazılarıdır.

Mekan olarak önerebileceğimiz yerler; Trilye Restoran, Fige Restoran,  Kebap 49, Düveroğlu, Hasan Usta Tantuni, Bayram Usta Yaprak Döner, Hacı Arif Bey, Uludağ Kebapçısı, Masabaşı Kebapçısı, Çiğerci Apo, Tavacı Recep Usta, Özcelik Aspava bunlardan bazılarıdır.

Ankara’da şehir içi ulaşım

Ankara, Türkiye’nin başkenti ve ikinci en kalabalık kenti olması sebebiyle şehir içi ulaşımını Ankaralılar için daha pratik hale getirmeye çalışmaktadır. Bunun için hâlihazırda yararlanılan hizmetler dışında yapım aşamasında olan birçok yol çalışması vardır. Ankara’da metro hattı şehir içi trafiği önemli ölçüde rahatlatmıştır. Metroya 2 seferlik kart 3,3 TL; 5 seferlik kart 8,25 TL’dir. Metro ile Kızılay-Batıkent arası ulaşımınız sağlanıyor. Hafif raylı sistem olan ANKARAY ise Ankara Şehirlerarası Otobüs Garı (AŞTİ) ile Dikimevi semti arasındaki ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Ankara’da en gelişmiş toplu ulaşım ağı ise otobüs hatlarıdır. Kentin otobüsün uğramadığı noktası olmadığını söylemek yanlış olmaz. Hatta bazı otobüsler kısa bir hat üzerinde çalışarak çevre yerleşim yerlerinden metro duraklarına yolcu taşımaktadır. Belediye otobüsleri, metro ve özel halk otobüsleri dışında Ankara içinde minibüsleri kullanarak kısa mesafeli yolculuklar yapabilirsiniz. Ankara’nın Şentepe-Yenimahalle mahalleleri arası teleferik hizmetinin ücreti sadece 1 TL’dir. Belediyenin toplu ulaşım hizmetleri için Ankara Kart’ı şehrin her yerinde bulabileceğiniz kart dolum ve satış birimlerinden edinebilirsiniz. Esenboğa Havaalanı, Ankara merkezine 25 km’lik mesafededir ve taksiyle veya HAVAŞ ile 30-35 dakika içinde merkeze varabilirsiniz. HAVAŞ ücreti kişi başı 10 TL’dir. Diğer seçenek ise 442 No’lu belediye otobüslerini kullanmaktır. Bu otobüslerin kişi başı ücreti 5 TL’dir.

Ankara Belediye Otobüsü

Ankara

Ankara Metrosu

Ankara Tarihi

Ankara’nın geçmişi çok eski devirlere dayanır. Nitekim Bağlum, Çubuk Barajı ve Maltepe'deki kazılarda eski çağlara ait eşyalar bulunmuştur. Alatlıbel ve Etiyokuşu, eski çağlardan kalma köylerdir. Ankara’nın bilinen tarihi Hititlere dayanır.

Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara'da gezilecek yerler sayfamız içerisinde, ülkemizin başkenti olması nedeniyle ayrı bir önemi bulunan, ikinci kalabalık şehri, birçok görülmesi gereken doğa harikası yerlere sahip, köklü şehir Ankara'nın gezilecek en güzel yerlerini sizler için sıraladık.

TBMM

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Anıtkabir

Anıtkabir

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi

 

Ne tür bir araca bakmıştınız? Sizin için bulduğumuz araçlar

Peugeot 301

1000.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Dizel Manuel

Fiat Egea

1000.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Dizel Otomatik

Fiat Egea

950.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Dizel Manuel

Opel Astra

1250.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Dizel Manuel

Hyundai i20

1000.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Hatchback Benzin Otomatik

Seat Leon

1500.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Hatchback Dizel Otomatik

Ford Focus

1300.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Dizel Yarı-Otomatik

Audi A3

1500.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Hatchback Dizel Otomatik

Kia Cerato

1500.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Dizel Otomatik

Skoda Octavia

1500.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Dizel Otomatik

VW Passat

1750.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Sedan Benzin Otomatik

Fiat Doblo

1000.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 2 Van Dizel Manuel

Ford Tourneo Courier

900.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 4 Van Dizel Manuel

Renault Express

1000.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 4 Van Dizel Manuel

Skoda Superb

1500.00 TL'den başlayan fiyatlar
4 4 Sedan Dizel Otomatik