Yükleniyor

Kullanıcı / Sürücü Bilgisi

Sürücü hizmet ücretlerini ve detaylı bilgiyi Keçiören merkezimiz ve Yenimahalle şubemizden öğrenebilirsiniz.Firmamızdan kiralanan aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda adı ve imzası geçen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir güvence (kasko sigorta vb.) geçerli değildir. Kiraladığınız araç adına sürücü sayısını arttırabilmek için şubelerimizden, sürücü hizmeti satın alabilirsiniz. Sözleşmede belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı gibi temel koşulların sağlanamaması durumunda Sürücü hizmeti satın alarak alternatif kiralama yapabilirsiniz. 

Sürücü hizmet ücretlerini ve detaylı bilgiyi Keçiören merkezimiz ve Yenimahalle şubemizden öğrenebilirsiniz.

Araç Grupları Kilometre Sınırları

Sınıf  Günlük  3 Günlük  Haftalık  Aylık
 Ekonomik  200  700  1800  Sınırsız
 Orta  200  700  1800  Sınırsız
 Lüks  180  600  1500  Sınırsız
 Spor  150  500  1400 Sınırsız
 Ticari  200  700  1800  Sınırsız

Sürücü ve Ehliyet Yaşı Koşulları

Sınıf Sürücü Yaşı Ehliyet Yaşı  Ek Sürücü Yaşı Ek Sür. Ehliyet Yaşı
 Ekonomik 21 1 19 1
 Orta 23 2 20 1
 Lüks 27 4 22 2
 Spor 27 4 23 2
 Ticari 27 4 24 2

 


Kiralama Süresi ve Gecikme Bedelleri

Araçlarımız, günlük kiralamalarda en az 24 saat, aylık olarak ise 30 gün üzerinden kiralanabilir.

Şriketimiz tarafından belirlenen gecikme bedelleri ise şu şekildedir;

 • 1 saat ve üzeri gecikme durumunda, o an geçerli olan araç kiralama bedelinin %10 u
 • 2 saate kadar gecikme durumunda, o an geçerli olan araç kiralama bedelinin %35 si
 • 3 saat ve üzeri gecikme durumunda ise, ilgili gün geçerli olan bir günlük kira bedeli sözleşmesine eklenerek satış personelimiz tarafından firmamız adına tahsil edilir.

Yakıt Seviyesi

Aracı firmamızdan teslim aldığınız yakıt seviyesi ile teslim ediniz. Aracın eksik yakıt ile veya yakıtsız teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave hizmet bedeli eklenerek tahsil edilecektir.


Araç Teslimatı

Aracın çıkış yapacağı noktadan 5 kilometre mesafeye kadar teslim alma ve etme işlemi ücretsizdir. 30 kilometreye kadar olan mesafelerde 50 TL teslimat bedeli firmamız tarafından tahsil edilmektedir. Mesafelerin 30 kilometreden fazla olması durumunda fiyat bilgisi için şirketimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Trafik Cezaları

Kiralanan araç ile trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her türlü trafik cezasının ödemesi sözleşmede ismi geçen kiracıya ait olup firmamız tarafından kiracıdan tahsil edilmektedir. Detaylı bilgi için merkez veya şubemizi arayınız.


Ödeme koşulları

Araç kira ücreti, varsa ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte kira başlangıcında kiracıdan peşin ve VISA olarak tahsil edilir. Fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.


Kaza ve arıza durumları

Kaza ve hasar durumunda aracı kiralayan kişinin destek hattımıza ulaşması gerekmektedir. Kaza yapılmış ise araç hiçbir şekilde yerinden oynatılmadan 155 Polis veya 156 Jandarma aranmalı ve tutanak tutulmalıdır. Kiracının kaza sonrası trafik polisinden alkol raporu alması ve olay yeri / kazalı araç fotoğraflarını çeşitli açılardan plaka ve  hasarlı bölgeler gözükecek şekilde çekmesi gerekmektedir. Arıza durumunda ise öncelikle destek hattımızdan bize ulaşmalı ve yol yardım servisi firmamıza yönlendirilmelidir.

7/24 ACİL İRTİBAT DESTEK NUMARALARIMIZ

 • 0532 474 95 56
 • 0532 694 85 29
 • 0531 778 67 71

Çalınma durumları

Aracın çalınması durumunda 155 polis veya 156 jandarma aranarak aracın çalındığına dair tutanak tutulması , aracın ruhsatının ve anahtarının firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kasko devre dışı kalmaktadır ve sorumluluk tamamen aracı kiralayan kişiye aittir.

7/24 ACİL İRTİBAT DESTEK NUMARALARIMIZ

 • 0532 474 95 56
 • 0532 694 85 29
 • 0531 778 67 71

Rezervasyon iptali ve/veya Değişikliği

Ön ödemeli rezervasyon : Ön ödemeli rezervasyon taleplerinizde sadece rezervasyon tarihini değiştirebilir ve ek hizmetler satın alabilir yada iade edebilirsiniz. Yapılacak değişiklikler fiyat konusunda farklılıklara neden olabilmektedir.

Ücret iadesi ve iade oranları : Son 1 gün içinde rezervasyon iptalinin yapılması yada iptal talebinde bulunmadan aracın teslim alınmaması durumunda kira ücreti iade edilmez.

 • 1-2 gün içinde rezervasyon iptal talepleri durumunda ; Toplam kira ücretinin %25'i
 • 3-7 gün içinde rezervasyon iptal talepleri durumunda ; Toplam kira ücretinin %50'si
 • 7-14 gün içinde rezervasyon iptal talepleri durumunda ; Toplam kira ücretinin %75'i
 • 14-30 gün içinde rezervasyon iptal talepleri durumunda ; Toplam kira ücretinin %90'ı
 • 30 günden daha falza bir süre kala iptal talebinin verilmesi durumunda ise toplam kira bedelinin tamamı iade edilmez.

Sonra ödemeli rezervasyon : Sonra ödemeli rezervasyon durumlarında araç, araç gurubu dışında rezervasyon tarihini değiştirebilir ve ek hizmetler satın alabilir yada iade edebilirsiniz. Yapılacak değişiklikler fiyat konusunda farklılıklara neden olabilmektedir.


Kiralanan Aracın Erken iadesi

Kira tarihinin başlaması ve buna müteakiben rezervasyon tarihleri aralığından önce aracın iade edilmesi durumunda aracın kirada kalacağı gün sayısına göre güncel fiyatlarda göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yeniden hesaplanmaktadır. Tahsil edilen miktardan daha az bir miktar söz konusu olur ise aradaki tutar farkı müşterimize iade edilir. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olur ise ekstra ödeme talep edilmez.


Kira süresi uzatımı

Kira süresinin başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihinden daha uzun bir süre kiralama talep edilmesi durumunda güncel fiyatlar ile kira ücreti tekrar hesaplanır ve firmamız tarafından müşteriden tahsil edilir.


No-Show Uygulaması

Aracın sözleşmede belirtilen gün ve saatinde teslim edilmemesi durumunda, araç her türlü garanti, sigorta ve kasko gibi güvencelerden yana kapsam dışı kalır. Ayrıca haber vermeksizin süre uzatma durumlarında günlük kiralama fiyatı üzerinden ücretlendirilme uygulanır ve aracı kiralayan müşteriden firmamızca tahsil edilir.